76019, м. Івано-Франківськ, вул. Василіанок,48, т/ф 034223-02-63, 3-02-18

Світлина від Galyna Romanchuk.

 

Володимир Бондар на Львівщині розповів депутатам про стан лісового господарства в Україні

Світлина від Державне агентство лісових ресурсів України.


13 лютого у Національному лісотехнічному університеті (м. Львів) відбувається виїзне засідання парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, на якому розглядають питання реформування лісового господарства України.

У засіданні беруть участь народні депутати України, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар, представники Міністерства аграрної політики та продовольства, заступник Міністра екології та природних ресурсів Василь Полуйко, голови облдержадміністрацій, представники місцевих органів влади, науковці та інші.

Volodymyr Bondar розповів, що в Україні ліси зростають у трьох природних зонах в межах рівнинної частини (Полісся, Лісостеп, Степ), в Карпатах та гірських районах Криму, які мають різкі відмінності щодо лісорослинних умов. Якщо в Карпатському регіоні лісорослинні умови дозволяють вирощувати високопродуктивні насадження (наприклад по ялині в середньому приростає в рік 5-6 кубометрів на 1 гектарі), то в степових умовах ми маємо не тільки низьку лісистість території, а й більш сповільнений приріст – в рік по сосні не більше 3-3,5 кубометрів.

«Порівняно із загальною площею земель процент вкритих лісами невеликий – 15,9. Він варіює від 3,7% в Запорізькій до 51,4% в Закарпатській областях. Тому екологічна цінність лісів та їх значення для економіки різних регіонів різна. Крім того, необхідно враховувати факт, що, незважаючи на невеликий процент лісистості, Україна займає 9-те місце у Європі за площею лісів та 6-те місце за запасами деревини», - поінформував заступник Голови Держлісагентства.

Він наголосив, що лісове господарство є багатофункціональним. «Ми не тільки вирощуємо садивний матеріал, створюємо нові насадження, доглядаємо за ними, забезпечуємо їх комплексне використання та сталий розвиток. Природоохоронна складова в наших лісах є визначальною – на сьогодні в половині українських лісів є суттєві природоохоронні обмеження та не проводяться рубки головного користування, а відсоток заповідних лісів Держлісагентства складає 16,5%. Крім того, не потрібно забувати за соціальну складову – підприємства лісового господарства є основними роботодавцями та платниками податків в сільських територіях. У той же час, за останні роки в середньому ліси дають до 16-18 млн кубометрів деревини. Ягоди, гриби, лікарські рослини, є основним елементом зеленого туризму», - сказав Володимир Бондар.

Заступник Голови відомства також звернув увагу на те, що в Україні історично склалась ситуація із наданням державних лісів у постійне користування різних міністерств та відомств. «На сьогодні Держлісагентство опікується 73% лісів, інші знаходяться у підпорядкуванні інших міністерств і відомств та місцевих органів влади. Така ситуація ускладнює здійснення єдиної державної лісової політики», - зазначив він.

 При реформуванні лісової галузі не можна допустити передачу лісів у концесію чи приватні руки
 
Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час виїзного засідання парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин поінформував народних депутатів про стан реформування лісового господарства.
«В Україні наразі відсутній документ лісової політики як Закон України, який би визначав бачення держави щодо основоположних пов’язаних з лісом питань, зокрема, розподілу власності на ліси, ролі держави у збалансованому лісоуправлінні, напрямків та цілей розвитку лісового господарства як на національному, так і на регіональному рівнях. Такий документ дійсно потрібен, але ми розуміємо, що, враховуючи його всеохоплюючий характер та необхідність врахування думки всіх зацікавлених сторін, - його розробка вимагатиме значного періоду часу», - зазначив Володимир Бондар.
За його словами, деякі норми лісового господарства України застарілі та вимагають удосконалення. На ситуацію впливає і відсутність бюджетного фінансування лісогосподарської діяльності з 2016 року.
«Це вимагає рішучих кроків щодо створення механізму фінансового забезпечення сталого лісоуправління. Тому за пропозицією Громадської Ради при Держлісагентстві було розпочато роботу з підготовки Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства, яка є рамковим документом та передбачає шляхи виходу із кризової ситуації у короткостроковій перспективі. При розробці Стратегії Держлісагентства ми мали нагоду врахувати точку зору різних зацікавлених сторін», - повідомив заступник Голови відомства.
Володимир Бондар також розповів, що Держлісагентство прописало в проекті Стратегії основні беззаперечні принципи/запобіжники, на яких повинне базуватись лісове господарство.
Окрім того, він прокоментував питання щодо альтернативного проекту Стратегії реформування. Як зазначив Володимир Бондар, він не містить таких принципів і тим самим не виключає негативний для лісового господарства України розвиток подій, таких як концесія чи передача лісів державної власності у приватні руки.
«Пропозиція щодо створення єдиного господарюючого суб’єкта далеко не нова. Сьогодні в Європі такі компанії створені та працюють в невеликих за площею країнах, таких як Латвія, Австрія, і які мають лісовий фонд на рівні наших областей. Запропонований схваленою Стратегією варіант створення єдиного господарюючого суб’єкту матиме для України лише негативні наслідки. І в першу чергу, це призведе до масового скорочення працівників», - наголосив заступник Голови Держлісагентства.
Зокрема, він підкреслив, що всі лісогосподарські підприємства сьогодні захищені державою від приватизації, а захисту від приватизації акціонерної компанії немає і не буде.
Ще однією проблемою, яка постане при запровадженні схваленої Стратегії, є зупинка лісогосподарської діяльності після ліквідації лісгоспів щонайменше на 2-3 роки. Оскільки буде необхідно одночасно провести нове планування лісогосподарської діяльності для всієї країни. Тому зупиниться заготівля деревини, що призведе до зупинки деревообробки.
Окрім того, як наголосив Володимир Бондар, передача повноважень щодо надання лісів для ведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень протирічить загальнодержавній реформі децентралізації і створює монополіста, що негативно впливатиме на розвиток деревообробної галузі, соціальний розвиток сільських територій.
«Схвалена Стратегія, на відміну від пропозицій Держлісагентства, не містить напрямків удосконалення саме лісового господарства та протирічить положенням Указу Президента України», - підкреслив заступник Голови Держлісагентства.
У свою чергу, Володимир Бондар представив варіант розподілу функцій управління лісовим господарством, запропонований робочою групою Держлісагентства.
«Для відокремлення господарської функції пропонується створення Держлісагентством об’єднань державних лісогосподарських підприємств на обласному рівні з делегуванням їм частини повноважень лісогосподарських підприємств. При цьому державні лісгоспи залишаються юридичними особами державної власності, що відповідає вимогам Указу Президента України. Створення таких об’єднань допоможе у координації діяльності підприємств та знизить ризик втручання у господарську діяльність. Делегування повноважень включатиме, серед іншого, розробку та реалізацію проектів будівництва, в тому числі лісових доріг; координацію діяльності підприємств, зокрема щодо проведення лісогосподарських заходів (створення розсадників, запобігання великим пожежам, боротьби з вітровалами тощо), охорони та захисту лісів, реалізації деревини; впровадження інвестиційних проектів», - повідомив заступник Голови Держлісагентства.
Народні депутати – члени Комітету підтримали пропозиції щодо недопущення передачі лісів у концесію та створення єдиної корпорації. Також народні депутати висловилися за необхідність збереження за лісгоспами статусу юридичних осіб.


Світлина від Державне агентство лісових ресурсів України.


Реформа у лісовому господарстві буде успішною тоді, коли її підтримує переважна більшість працівників галузі, - Володимир Бондар
Відповідно до висновків наших європейських колег реформа у лісовому господарстві буде успішною тоді, коли її підтримує не менше 80% працюючих у галузі. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час з’їзду Товариства лісівників України, який відбувся у Національному університеті біоресурсів та природокористування.
«Сьогодні лісова галузь стоїть на порозі суттєвих змін і від виваженої позиції на всіх рівнях у галузі та в суспільстві залежить майбутнє лісового господарства та екологічна стабільність держави», - підкреслив Володимир Бондар.
Він зазначив, що питання реформування та розвитку лісового господарства обговорюється вже останні два роки. «За пропозицією Громадської Ради при Держлісагентстві було розпочато роботу з підготовки Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства, яка є рамковим документом та  передбачає шляхи виходу із кризової ситуації у короткостроковій перспективі. При розробці Стратегії Держлісагентства ми мали нагоду врахувати точку зору різних зацікавлених сторін. Проект Стратегії був виставлений на громадське обговорення, пройшов обговорення на розширеній виробничій нараді Держлісагентства, Колегії Держлісагентства та Громадській Раді», - розповів заступник Голови відомства.
За його словами, для виходу з кризової ситуації та з метою захисту інтересів суспільства і забезпечення сталості розвитку Держлісагентство прописало в проекті Стратегії основні беззаперечні принципи/запобіжники, на яких повинно базуватись лісове господарство. Серед іншого це:
        недопущення приватизації лісів або надання їх у концесію
        визнання багатофункціональності лісового господарства
        визначення поняття лісового господарства, яке апріорі повинне включати заготівлю деревини та реалізацію заготовленої продукції
        збереження державної структури управління лісовим господарством
        віднесення лісового господарства до пріоритетних галузей економіки
        організація ринку деревини в Україні у відповідності до міжнародних стандартів та договорів, які підписані та ратифіковані державою
«Сталий розвиток лісового господарства не можливий без ґрунтовного законодавчого та нормативного підґрунтя. Проект Стратегії Держлісагентства містить перелік нормативно-правових актів, які регламентують різні аспекти ведення лісового господарства та потребують термінової розробки чи удосконалення. І ми вже розробили ці документи та незабаром представимо їх на виїзному засіданні аграрного Комітету Верховної Ради України», - повідомив Володимир Бондар.
Також він поінформував учасників З’їзду про розподіл функцій у лісовому господарстві при реформуванні. Зокрема, як розповів заступник Голови відомства, законодавчо всі функції управління розділені – Мінагрополітики формує лісову політику (і навіть якщо Держлісагентство, відповідно до повноважень, готує проекти документів, їх остаточна версія залежить від Міністерства), Мінприроди відповідає за контроль за додержанням природоохоронного законодавства в усіх лісах держави та погоджує ліміти використання лісових ресурсів і плани ведення лісового господарства, а підприємства ведуть лісове господарство. Роль Держлісагентства, як центрального органу виконавчої влади, що реалізує політику у галузі лісового господарства та органу управління майном, у цьому плані, серед іншого, полягає у здійсненні саме відомчого контролю та координації діяльності державних лісогосподарських підприємств з метою підтримки належного рівня ведення лісового господарства.
«Тому пропозиція Держлісагентства щодо реформування інституційної структури ґрунтувалась на трьох основних моментах. По-перше, передача функцій держлісохорони від державних лісгоспів на рівень територіальних органів Держлісагентства. На підприємствах Держлісагентства та інших постійних лісокористувачів функціонуватиме лісова охорона без статусу правоохоронного органу, але з правом складання протоколів та лімітованими правом розгляду справ про адміністративні правопорушення, про правопорушення у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів. Хочу наголосити, що Держлісагентство не має наміру забрати контрольну функцію у Мінприроди, вони як здійснювали нагляд та контроль за всіма постійними лісокористувачами та власниками лісів, так і будуть це робити і в подальшому», - зазначив Володимир Бондар.
Також він розповів, що для відокремлення господарської функції пропонується створення Держлісагентством об’єднань державних лісогосподарських підприємств на обласному рівні з делегуванням їм частини повноважень лісогосподарських підприємств. При цьому державні лісгоспи залишаються юридичними особами державної власності, що відповідає вимогам Указу Президента України від 21.11.2017 № 381 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об'єктів природно-заповідного фонду».
«Створення таких об’єднань допоможе у координації діяльності підприємств та знизить ризик втручання у господарську діяльність. Делегування повноважень включатиме, серед іншого, організацію лісовпорядних робіт, інвентаризації та моніторингу лісів, розроблення та реалізації проектів будівництва, в тому числі лісових доріг; координацію діяльності підприємств, зокрема щодо проведення лісогосподарських заходів (створення розсадників, запобігання великим пожежам, боротьби з вітровалами тощо), охорони та захисту лісів, реалізації деревини; впровадження інвестиційних проектів», - повідомив заступник Голови Держлісагентства.
Третім принципом, за його словами, є розширення повноважень Держлісагентства, у тому числі, щодо реалізації державної лісової політики всіма постійними лісокористувачами та власниками лісів.
Окрім того, Володимир Бондар звернув увагу на те, що в проекті Стратегії Держлісагентства виокремлено питання фінансування лісового господарства. Зокрема, передбачено державне фінансування, яке існує в усіх країнах Європи, та створення Державного фонду розвитку лісового господарства.
«Однак, лісогосподарські підприємства Сходу та Півдня України вкрай потребують державної підтримки вже зараз, вони не можуть чекати поки запрацює Фонд. Тому нам вкрай важливо отримати підтримку Уряду  у питанні перерозподілу видатків, які передбачені Мінагрополітики держбюджетом на 2018 рік на потреби лісового господарства», - підкреслив заступник Голови відомства.
Під час з’їзду Товариства лісівників України відбулися вибори нового Голови Товариства. Ним став завідувач кафедри дендрології та лісової селекції Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБІП Юрій Марчук. Почесним Головою став колишній Міністр лісового госопдарства України Валерій Самоплавський.
Також З'їзд ухвалив Резолюцію та Звернення до Президента України і Прем’єр-міністра України. У цих документах висловлена позиція щодо шляхів реформування лісової галузі та підтримано проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства, який розроблений робочої групою при Держлісагентстві. Таким чином, лісівники з усієї України підтримали реформу лісової галузі, запропоновану Державним агентством лісових ресурсів України.
 
Світлина від Державне агентство лісових ресурсів України. 
 
--
 
                                                                                       

 

 

 

Світлина від Державне агентство лісових ресурсів України. 

Світлина від Державне агентство лісових ресурсів України. Володимир Бондар обговорив з громадськістю Прикарпаття питання розвитку лісової галузі


 

Світлина від Державне агентство лісових ресурсів України.

Сьогодні заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар зустрівся з громадськими активістами та представниками Громадської ради при Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, а також місцевими ЗМІ.

Вони приїхали до Держлісагентства з метою обговорити проблемні питання лісової галузі Прикарпаття та України.

Зокрема, секретар Громадської ради при Івано-Франківському ОУЛМГ Петро Матейко порушив питання відповідності одного з керівників лісгоспів області займаній посаді. Окрім того, обговорили загалом призначення на посади керівництва лісогосподарських підприємств.

«Держлісагентство перевірить надані факти, і я це особисто проконтролюю. Якщо порушення дійсно підтвердяться, то ми обов’язково відреагуємо належним чином. Щодо проведення конкурсів на начальників та заступників облуправлінь, чи призначення директорів лісгоспів та продовження з ними контрактів, то я закликаю вас, якщо є якісь факти зловживань чи недобросовісної поведінки – надавати агентству перед конкурсами та співбесідами. І ми будемо враховувати ці факти», - зазначив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.

Також він поцікавився в активістів щодо їхньої думки про роботу Івано-Франківського ОУЛМГ. На що вони відмітили досить плідну співпрацю Громадської ради та облуправління. Також громадськість висловила свої побажання для подальшого розвитку співробітництва.

  Окрім того, сторони обговорили питання заготівлі та продажу деревини. Всі погодилися з тим, що наказ бувшого Держкомлісгоспу, який регламентує правила продажу деревини, у свій час був дійсно необхідний та прогресивний, однак на сьогодні він багато в чому не актуальний.

«Цей наказ Держкомлісгоспу діє тому, що він зареєстрований у Мінюсті. Держлісагентство не може його скасувати своїм рішенням. Але абсолютно з вами згоден, що Україні необхідні нові правила продажу деревини. І в цьому питанні ми з вами союзники. Ми зараз вже на законодавчому рівні плануємо створити нові прозорі правила продажу. І сподіваюся, що громадськість нам у цьому допоможе», - підкреслив Володимир Бондар.

Досить детально заступник Голови відомства та представники громадськості обговорили питання масового всихання лісів та шляхів боротьби з цією проблемою.

Представник волонтерської організації «Громадська ініціатива Галичини» Роман Островський підкреслив, що потрібно не лише змінювати правила санітарно-оздоровчих заходів, а й реорганізовувати лісопатологічні служби та вводити персональну відповідальність людей, які відводять дерева у санітарну рубку.

«І в цьому питанні ми також з вами союзники. Мені дуже приємно, що громадськість розуміє проблему масового всихання лісів. Ви на власні очі можете бачити, як всихають ялинники у Карпатах. У нас є також проблема з всиханням сосни на Поліссі. І зараз ми намагаємося виправити цю проблему шляхом внесення змін до нормативних актів. Хвору та мертву деревину потрібно швидко прибирати з лісу, щоб на її місці можна було висадити нові дерева. Адже, наприклад, жук-короїд заселяється у дерево та розмножується дуже швидко, а нам потрібно 2-3 місяці, щоб отримати дозволи на проведення санітарних заходів. За цей час зараженими та пошкодженими стають інші дерева, збільшення йде в геометричній прогресії. У Європі цього не допускають, там лісівник сам вирішує та приймає рішення. А щоб не було зловживань потрібно вводити персональну відповідальність. Тільки так ми зможемо вилікувати, зберегти та примножити наші ліси», - наголосив заступник Голови Держлісагентства.

Також Володимир Бондар звернув увагу на те, що контролювати рубки, зокрема і санітарні, може громадськість. «Саме для такого громадського контролю ми й відкрили дані про лісорубні квитки. Будь ласка, беріть і перевіряйте, виїжджайте на місце, дізнавайтесь, і повідомляйте, якщо є порушення», - закликав він.Ще одним з питань, які обговорювалися, було недопущення передачі лісів у концесію. Учасники дійшли згоди, що в Україні не можна передавати ліси у концесію чи приватизувати.

«Держлісагентство також відстоює позицію, що передавати державні ліси у концесію недоцільно. Є дуже негативні приклади в інших країнах. Щодо приватних лісів – це інше питання. Зрозумійте правильно, ми не проти приватних лісів. Але приватний ліс, це коли людина чи підприємець має землю, наймає фахівців лісового господарства, які заліснюють цю землю і там виростає ліс, яким потім ця людина може користуватися відповідно до загальноприйнятих правил. Однак, правила ведення лісового господарства мають бути єдиними для всіх», - пояснив Володимир Бондар.

Окрім того, представники громадськості запропонували проводити виїзні табори за участю студентів та учнів шкільних лісництв з метою популяризації дбайливого ставлення до природи. Сторони домовилися посилити співпрацю щодо залучення молоді до питань лісового господарства.

 

 

 


Державне агентство лісових ресурсів України 

Держлісагентство продовжує роботу щодо відкриття даних про лісове господарство
 
На офіційному веб-сайті Державного агентства лісових ресурсів України оновлено та доповнено рубрику «ВІДКРИТІ ДАНІ» (http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=162794&cat_id=147027).
Зокрема, зайшовши у цю рубрику кожен громадянин може ознайомитися з реєстрами лісорубних квитків, які видаються для здійснення рубок у лісах.
Також можна переглянути стан лісової сертифікації лісів, яка здійснюється з метою відповідності системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку. Метою лісової сертифікації є забезпечення економічно, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства шляхом виконання відповідних загальновизнаних і таких, що заслуговують на довіру, стандартів.
Окрім того, перейшовши за відповідним посиланням, можна ознайомитися з планами лісонасаджень по кожному лісогосподарському підприємству, яке належить до сфери управління Держлісагентства (наразі триває процес обробки та довантаження відповідних даних).
З метою контролю та перевірки легальності походження лісопродукції створена функція її перевірки за номерами бирки, авто або товарно-транспортної накладної.
«Одним із завдань Держлісагентства є забезпечення відкритості інформації про лісове господарство. Дуже часто громадяни бачать рубку і одразу повідомляють, що вона незаконна. Перевіряючи цю інформацію, виявляється, що у лісі відбувалися планові лісогосподарські заходи. Тому, для уникнення непорозумінь і для того, щоб громадяни мали інформацію та могли перевірити легальність рубок чи лісопродукції, ми і відкриваємо наші дані. Ця робота ще триває, і ми будемо вдосконалювати подачу відкритої інформації», - повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.
 

Оголошення

З метою приведення лісового господарства ДП "Івано-Франківський лісгосп" у відповідність до міжнародних стандартів, вдосконалення існуючої системи управління лісовим господарством, створення кращих можливостей для продажу лісової продукції, за ініціативи лісгоспу, незалежною аудиторською компанією ТОВ «Легалліс», що працює в асоціації з міжнародним акредитованим органом з сертифікації за системою Лісової Опікунської Ради (ЛОР), планується з 5 по 8 лютого поточного року провести основний аудит сертифікації лісів, оцінку відповідності ведення лісового господарства в лісах підприємства критеріям та принципам  ЛОР.

Сертифікація – це незалежна оцінка діяльності організації за погодженими міжнародними стандартами. Вимоги стандарту ЛОР стосуються екологічного, соціального та економічного впливів лісового господарства. Принципи та критерії застосовуються відповідно до національних і міжнародних законодавчих та нормативних актів. Вимоги стандартів ЛОР покликані не відмінювати, а скоріше доповнювати правила та ініціативи з ведення лісового господарства, забезпечивши відповідальне лісокористування в усьому світі.

З метою якісної підготовки до проведення основного аудиту, покращення організації проведення лісозаготівельних робіт, стану охорони праці та техніки безпеки і стану охорони довкілля  ДП " Івано-Франківський лісгосп" проведено ряд заходів. З детальною інормацією Ви можете ознайомитись на сайті нашого підприємства у розділі "Лісова сертифікація"

Це повідомлення стосується зацікавлених сторін, які можуть мати відношення до діяльності нашого підприємства.

Якщо у вас є коментарі з приводу діяльності підприємства, надсилайте їх, будь-ласка, електронною поштою на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Дякуємо за співпрацю!

Адміністрація ДП " Івано-Франківський лісгосп"


Лісова сертифікаціяоцінка відповідності системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку. Метою лісової сертифікації є забезпечення економічно, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства шляхом виконання відповідних загальновизнаних і таких, що заслуговують на довіру, стандартів.


Екологічно збалансоване і відповідальне ведення лісового господарства передбачає заготівлю лісоматеріалів та іншої лісової продукції при одночасному збереженні біорізноманіття та продуктивності лісів, природних екологічних процесів.

Соціально орієнтоване ведення лісового господарства сприяє зростанню добробуту місцевого населення і суспільства в цілому, а також стимулює місцеве населення зберігати лісові ресурси.

Економічно життєздатне використання лісових ресурсів означає, що лісове господарство і лісокористування організовані й управляються таким чином, щоб бути прибутковими, проте не за рахунок виснаження лісових ресурсів і природних екосистем.

Проведення сертифікації здійснюється акредитованими на міжнародному (чи національному на підставі схвалених міжнародних процедур) рівні організаціями. Такі процедури сертифікації гарантують незалежність, неупередженість та об’єктивність оцінки ведення лісового господарства у будь-якій країні.

Лісова сертифікація включає дві складові. Перша, це сертифікація системи ведення лісового господарства, а друга – сертифікація ланцюга постачання продукції. Під час першої відбувається оцінка відповідності лісового господарства сукупності екологічних, соціальних і економічних вимог, друга торкається налагодження системи відстеження руху деревини та іншої продукції з сертифікованих лісових господарств до споживача через усі етапи трансформації сировини в готову продукцію, призначену для використання кінцевим споживачем. Таким чином, якщо перша складова безпосередньо стосується лісових господарств, то друга – деревообробних і лісоторгівельних підприємств, які використовують деревину з сертифікованих лісів.

Зазвичай, сертифікована продукція маркується відповідним логотипом задля гарантування споживачеві законність і сталість джерел походження деревини, яка використовувалася для виготовлення товару.

Лісовим кодексом України передбачено, що лісова сертифікація є невід’ємною складовою організації лісового господарства, яка ґрунтується на міжнародних вимогах (стандартах).

В Україні розвиток отримала лісова сертифікація за міжнародною схемою Лісової опікунської ради (ForestStewardship Council®, FSC) – міжнародної некомерційної неурядової організації, метою якої є просування відповідального управління лісами в усьому світі.

В Україні 3,92 млн. га лісів сертифіковано, зокрема, видано 84 сертифікати FM/CoC, 212 сертифікатів CoC

Інформацію про сертифіковані ліси підприємств, які належать до сфери управління Держлісагентства можна знайти за посиланням: https://ua.fsc.org/ua-ua/nasha-diyalnist/facts_and_figures

Детальна інформація щодо стану лісової сертифікації в Україні доступна також в коротких звітах, розміщених нижче.

Стан сертифікації станом на січень 2018ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВО ПОСИЛЮЄ КОНТРОЛЬ ЗА ЗАГОТІВЛЕЮ ТА РЕАЛІЗАЦІЄЮ ДЕРЕВИНИ ДЛЯ ПРИПИНЕННЯ ЗЛОВЖИВАНЬ, - ВОЛОДИМИР БОНДАР

За результатами колегії Державного агентства лісових ресурсів, заступник Голови відомства Володимир Бондар підписав наказ, який, зокрема, зобов’язує начальників обласних управлінь лісового та мисливського господарств і керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства, посилити контроль за заготівлею та реалізацією деревини.

«Забезпечити ведення електронного обліку деревини на лісогосподарських підприємствах з внесенням інформації про всю заготовлену і реалізовану деревину до системи електронного обліку деревини та забезпечити реєстрацію укладених договорів в системі», - йдеться у наказі.

Володимир Бондар доручив посилити контроль за виконанням договорів купівлі-продажу деревини, укладених за результатами аукціонних торгів, та виходом ділових сортиментів і розподілом дров’яної деревини на технологічну та паливну.

Також наказом зобов’язано припинити реалізацію підвідомчими лісогосподарськими підприємства деревини за прямими договорами підрядникам, що виконують роботи по заготівлі деревини та не беруть участь в аукціонних торгах.

Окрім того, заборонено реалізовувати споживачам дубову дров’яну деревину для технологічних потреб виробничо-технічного призначення.

«Керівництво Держлісагентства буде й надалі працювати над встановленням нових правил заготівлі та реалізації деревини, щоб викорінити будь-які зловживання у цьому питанні. Ця робота складна, системна, і ми будемо її робити», - наголосив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.Світлина від Державне агентство лісових ресурсів України.

 

 

 

 

 

 

 

 


Світлина від Державне агентство лісових ресурсів України.


Державне агентство лісових ресурсів доручило посилити контроль за роботою рейдових бригад

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар під час колегії зазначив, що в цілому рейдові бригади працюють добре, але не завжди ефективно. Тому з метою посилення контролю за роботою рейдових бригад щодо попередження незаконних рубок, відстеження їх пересування та оперативного виявлення правопорушників у лісі у 2018 році Держлісагентство доручило встановити GPS-трекери на автомобілі державної лісової охорони.

«За 2017 рік обсяг незаконних рубок склав трохи більше 26 тис. куб. метрів, кількість випадків – 7 тисяч. Сума заподіяної шкоди склала 157,5 млн грн. Однак, варто зазначити, що у порівнянні з 2016 роком обсяг незаконних рубок зменшився на 1,7 тис. куб. метрів», – зауважив Володимир Бондар.

За його словами, найбільші обсяги незаконних рубок виявлені в лісах Рівненської (3,1 тис. куб. м), Херсонської (2,7 тис. куб. м), Львівської (2,4 тис. куб. м), Харківської (2,2 тис. куб. м), Закарпатської (2,1 тис. куб. м) та Житомирської (1,8 тис. куб. м) областей.

«Звертаюся до начальників обласних управлінь та директорів лісгоспів: питання боротьби з незаконними рубками стоїть на контролі у керівництва держави, тому цю роботу необхідно забезпечити на належному рівні. В іншому випадку, Держлісагентство прийматиме відповідні організаційні рішення», – наголосив заступник Голови відомства.

Окрім того, Володимир Бондар звернув увагу на те, що значно зросла частка незаконних рубок, скоєних невстановленими особами.

«Найбільший такий відсоток у південних та східних областях України. У Миколаївській, Запорізькій, Херсонській та Донецькій областях він складає 93-98%. Це можна пояснити тим, що у зв’язку з відсутністю державного фінансування немає коштів на утримання необхідного штату працівників державної лісової охорони, – наголосив заступник голови Держлісагентства. – Однак, є декілька західних областей, в яких частка незаконних рубок, скоєних невстановленими лісопорушниками, також більше 70%. Це говорить про не зовсім задовільну роботу та відсутність співпраці з правоохоронними органами. Тому необхідно посилити оперативну роботу відомчих рейдових бригад з охорони лісів за участю працівників поліції та природоохоронців».

Необхідно активізувати роботи з оформлення речових прав на землі, що надані в постійне користування лісогосподарським підприємствам. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Volodymyr Bondar під час колегії Держлісагентства про підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств лісогосподарської галузі за 2017 рік.

Світлина від Державне агентство лісових ресурсів України.

«Правовстановлюючі документи на землю (речові права на земельні ділянки) оформлені на 3,6 млн га, що становить 47%. Окрім того, на земельні ділянки загальною площею 1,5 млн га (20%) укладено договори на виготовлення документів», - повідомив Володимир Бондар.

Він зазначив, що загалом великі обсяги робіт з виготовлення документів виконані в УкрНДІЛГА, Чернігівському, Житомирському, Хмельницькому, Рівненському, Вінницькому облуправліннях лісового та мисливського господарства.

«За 2017 рік правовстановлюючі документи виготовлені на площу 134 тис. га. Найбільше виготовили документів Рівненське, Волинське і Вінницьке облуправління. Однак, хочу звернути увагу начальників всіх інших обласних управлінь на неналежну роботу в цьому питанні. Оформлення правовстановлюючих документів на землі є дуже важливим. Ви та директори лісгоспів мають віднестися до цього з повною відповідальністю. Розумію, що інколи виникають певні питання з органами місцевого самоврядування, однак це ваше завдання вирішувати ці питання», - підкреслив заступник Голови Держлісагентства.

Більш детально за посиланням: http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article…

 

За матеріалами Держлісагентства 

 

 

 

Держлісагентство призупинило вирубки в карпатських пралісах

Таке рішення на прохання Всесвітнього фонду природи WWF прийняло Державне агентство лісових ресурсів України 9 січня.

Лист Держлісагентства зобов’язує Закарпатське, Івано-Франківське та Чернівецьке обласні управління лісового і мисливського господарства припинити видачу лісорубних квитків на проведення будь-яких лісогосподарських заходів на лісових ділянках, які ідентифіковані WWF як праліси і квазі-праліси. Загальна площа таких ділянок карпатських пралісів у лісгоспах, підпорядкованих ДАЛР, сягає понад 26 тис. га, а разом зі старовіковими лісами (квазі-пралісами) - понад  59 тис. га. Мораторій на вирубку цих ділянок згідно з рішенням діятиме до тих пір, доки питання про їхній статус не буде офіційно вирішено.

Праліси, з точки зору біорізноманіття, є найціннішими ділянками лісу, оскільки   існують і розвиваються лише під впливом природи і практично не зазнали втручання людини. Вони мають високу життєздатність, стійкі проти несприятливих впливів, забезпечують надзвичайно важливі екосистемні послуги, котрі не у змозі повноцінно надати господарські ліси. Разом із тим, вже виявлені ділянки пралісів і старовікових лісів попадають під рубки і зараз, оскільки багато з них поки що не мають належного охоронного статусу. Так, за даними аналізу доступних супутникових знімків, більше 600 га вже втрачено з 2012 р.

Закон № 2063-19 про збереження пралісів, нещодавно підписаний Президентом України, надає нові можливості у сфері охорони унікальних лісових ділянок в Україні. WWF в Україні разом з Інститутом екології Карпат НАН України, Науково-дослідним інститутом гірського лісництва та іншими організаціями розробили методику ідентифікації пралісів і старовікових лісів. Вона зараз перебуває на фінальній стадії затвердження Мінприроди і цілком базується на критеріях, прийнятих в рамках Карпатської конвенції, а її ефективність експерти WWF та інших організацій випробували на практиці. Використовуючи цю методику, за підтримки компанії IKEA та Фонду Міхаеля Суккова станом на 1 липня 2017 року в Українських Карпатах вже виявлено майже 63 тис. га старовікових лісів, зокрема майже 31 тис. га пралісів. Розташування виявлених ділянок та їхні характеристики представлено на сайті.

Роман Волосянчук, координатор лісових проектів WWF: “Зберегти карпатські праліси - є пріоритетом для нашої організації незалежно від того, на якій території вони розташовані, адже після вирубки їх неможливо відновити. Карпати - практично єдиний регіон у Європі, де збереглися залишки справжніх непорушених центрально-європейських лісів. Підтримка Держлісагентства є критично важливою для збереження цих унікальних ділянок, і  мораторій - це значний крок у цьому напрямку”. 

Володимир Бондар, Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України: “Лист Держлісагентства обласним управлінням має рекомендаційний характер. Однак, його виконання ми будемо контролювати. Відтепер, якщо лісгосп плануватиме проведення лісогосподарських заходів на якійсь із ділянок, визначених у переліку, він має надати вагомі аргументи. В іншому випадку, дозвіл на проведення рубок наданий не буде. Думаю, що контролювати цей процес Держлісагентству та його територіальним органам допоможуть і фахівці Всесвітнього фонду природи та небайдужа громадськість”. 

 

 

 


ФЛЕШМОБ "ЯЛИНКА CHALLENGE"

Перший в Україні флешмоб «Ялинка challenge» відбувся на Житомирщині. Свого часу ідея проведення подібних акцій була викликана бажанням привернути увагу громадськості до тієї чи іншої проблеми.

«Ялинка challenge» - це спроба лісівників у черговий раз акцентувати увагу населення на проблемі масштабності всихання лісів.

Всі деталі тут http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article…

Відео флешмобу «Ялинка challenge» на Житомирщині https://www.youtube.com/watch?v=_TbfAiUCsPM


Світлина від Державне агентство лісових ресурсів України.

ВОЛОДИМИР БОНДАР ДОРУЧИВ ПОСИЛИТИ ЗАХОДИ ЩОДО БОРОТЬБИ ЗІ ЗБУДНИКОМ АЧС

Держлісагентством доручено начальникам обласних управлінь взяти під особистий контроль та посилити здійснення всіх заходів, що вживаються для ліквідації, локалізації та недопущення розповсюдження збудника африканської чуми свиней. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час засідання колегії за підсумками роботи у 2017 році.

За його словами, аналізуючи виконання заходів з депопуляції дикого кабана, можна зробити висновок, що ця робота проводиться незадовільно. У 2017 році під час проведення заходів з депопуляції та проведення полювання було добуто 4 тис. голів кабана при загальній чисельності 40 тис., тобто лише 10%.

«Хочу повідомити, що на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії прийнято рішення щодо персональної відповідальності посадових осіб, які перешкоджають або не виконують рішення Комісії стосовно боротьби з АЧС. Можу сказати без перебільшення, що це питання економічної безпеки нашої держави», - наголосив Володимир Бондар.

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article…


ВОЛОДИМИР БОНДАР: «ХВОРА ЛЮДИНА, ЩОБ ВИЛІКУВАТИСЯ, ІНКОЛИ, НЕ МОЖЕ ОБІЙТИСЯ БЕЗ ОПЕРАТИВНОГО ВТРУЧАННЯ. ТАК САМО І ЛІС, ЯК ЖИВИЙ ОРГАНІЗМ, ІНОДІ ПОТРЕБУЄ ОПЕРАТИВНОГО ВТРУЧАННЯ»

Світлина від Державне агентство лісових ресурсів України.

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Volodymyr Bondarпрокоментував для представників засобів масової інформації питання щодо необхідності внесення змін до Санітарних правил у лісах України.

Він зазначив, що у 2016 році була затверджена нова редакція Санітарних правил. Вони регламентую, що необхідно робити, і як проводити санітарно-оздоровчі заходи. Однак, останні роки, і найбільш виражено це відбулося у 2017 році, спостерігається поширення так званої біологічної пожежі у лісах. Це «напад» різних шкідників, зокрема, короїдів, що спричинює масове всихання соснових насаджень. Проблема набула великих масштабів у Поліському регіоні. Але, існує проблема і в ялинниках у Карпатах. Проблема також спричинена і кліматичними змінами, які відбуваються і в Європі.

«Держлісагентство має на цю проблему реагувати. Ми маємо близько 40 тис. га всохлих ялинників у Карпатах. І там проблема частково вирішена. Набагато більшою проблемою, близько 150 тис. га, маємо всихання сосни. Українські санітарні правила відрізняються від прийнятих в інших державах. Лісівник у Польщі, Німеччині, чи іншій країні сам приймає рішення, які дерева необхідно прибирати з лісу, щоб не поширювався шкідник. Таких проблем із всиханням в Європі немає, тому що там, якщо бачать, що здорове дерево заражене і з’являються сухі гілки, то його терміново прибирають. На місці цього дерева виросте нове дерево, і для цього лісівники працюють, щоб були зелені ліси», - повідомив Володимир Бондар.

За словами заступника Голови відомства, якщо, наприклад, брати у порівнянні, то загалом по Україні відсоток незаконних рубок складає менше 1%, а всихання охоплює 10% всіх соснових насаджень.

«Зараз йдуть нарікання на те, що лісівники хочуть рубати в заповідних зонах. Санітарними правилами зараз повністю заборонена будь-яка лісогосподарська діяльність у різних видах заповідників. Однак, ви можете бачити масштаби, до яких призвела ця заборона. Подивіться на Польський природний заповідник. Тут інша проблема – відбулася торфова пожежа. А прибрати цю мертву деревину неможливо. То скажіть, будь ласка, ми хочемо передати це нашим нащадкам? Якщо ми не будемо проводити санітарні заходити, висаджувати нові ліси, сприяти природному поновленню, то наші заповідники будуть виглядати таким чином», - наголосив Володимир Бондар.

Тому, як зазначив заступник Голови Держлісагентства, пропонується, щоб Санітарні правила були змінені щодо спрощення процедури вирішення лісівниками проведення необхідних санітарно-оздоровчих заходів.

«Чому рубки на сьогодні є ефективним методом? Іншого методу, на жаль, світова практика сьогодні не має. Дерево, яке заселене шкідником і хворе потрібно прибрати з лісу, щоб не допустити поширення хвороби. Якщо не зробити цю процедуру вчасно, так як заселення шкідником відбувається протягом шести днів (він залетів у дерево, відклав личинки, і полетів далі), то проблема поширюється все далі і далі», - аргументував Володимир Бондар.

Наразі, за його словами, необхідно забрати всі дерева, які заселені шкідниками, до етапу вильоту нового шкідника – до травня місяця. І всі заходи спрямовані на те, щоб принаймні сповільнити процес поширення шкідників на нові здорові дерева.

«Але зараз в Санітарних правилах прописана така процедура, що відведення у рубку займає близько двох місяців, а той і більше. Але ж шкідник не чекає. Він заселяється у нові дерева. І проблема поширюється в геометричній прогресії. Тому ми підготували нову редакцію Санітарних правил, і зраз вони проходять погодження. Так, ми маємо зараз дискусію з Мінприроди, і знаходимо компроміси. Але я хочу, щоб всі ми, і екологи, і громадські організації ставилися до збереження лісу відповідально. Якщо людина потребує лікування, то іноді без оперативного втручання не обійтися. Так само і ліс, як живий організм, іноді потребує оперативного втручання», - наголосив заступник Голови Держлісагентства.

На уточнююче питання щодо посилення заходів контролю за правильне проведення санітарно-оздоровчих заходів Володимир Бондар зазначив: «Держлісагентство виступає за те, і ми прописали це в проекті Стратегії розвитку та реформування лісової галузі, що функції контролю мають належати екологічній структурі Мінприроди. Повинна бути спеціальна служба чи інспекція, яка буде не тільки забороняти будь-які лісогосподарські заходи, а контролювати, щоб ці заходи проводилися правильно, і не було зловживань».

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article…


Новорічне привітання директора

 ДП «Івано-Франківський лісгосп»

 Бойчука Михайла Ярославовича

Шановні  друзі, колеги, партнери!

Від щирого серця вітаю Вас з Новим роком

 та Різдвом Христовим!

Ці свята дарують  радісний настрій  ,пробуджують найсвітліші почуття ,об’єднують нас навколо ідеалів добра, любові і милосердя, символізують  оновлення,початок нового життя, нових надій і звершень.

Нехай рік, що приходить, буде наповнений радісними подіями та гарними починаннями,новими планами та яскравими ідеями!

Здоров’я, душевного тепла, миру та злагоди  бажаю Вам та усій Вашій родині!

З повагою,

Директор ДП «Івано-Франківський лісгосп»  

Михайло Бойчук

 
 
 
 
 
 


 
 
Світлина від Твоя Історія. 
 
 
 
День святого Миколая – священне свято, день, коли потрібно повірити, що дива трапляються всюди і постійно. Будьте щасливі, зі святом!
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
При реформуванні мають бути враховані пропозиції фахівців та експертів лісової галузі, - Володимир Бондар на засіданні парламентського аграрного комітету
 
 
 
 
 
 
Держлісагентство при започаткуванні розробки проекту Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства виходило з того, що необхідно врахувати думки різних середовищ – експертних, наукових, практичних, управлінських – для того, щоб напрацювати документ, який би міг стати основою для прийняття подальших рішень і Парламентом, і Урядом з метою наступного ефективного реформування лісової галузі. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час засідання парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.
«При розробці нашого проекту Стратегії, ми сформували робочу групу із представників різних середовищ. Ці люди працювали над документом, який потім був винесений на обговорення з громадськістю. Безперечно, цей документ був рамковий, він давав вектори розвитку», - зазначив Володимир Бондар.
Проте, за його словами, запропонований альтернативний варіант проекту Стратегії реформування лісової галузі, на його думку, зробить лісове господарство «не живим». Тому що, як показує практика, певні положення, в кінцевому випадку можуть призвести до закінчення не лише реформування, а й існування всієї лісової галузі України.
Заступник Голови Держлісагентства розповів про основні норми проекту Стратегії, напрацьованої робочою групою відомства.
«По-перше, був зроблений аналіз ситуації, яка є в галузі на сьогодні. І які напрями розвитку мали б бути ключовими для того, щоб галузь вийшла на певні перспективи розвитку. По-друге, це структура управління галузі. Повністю погоджуюся щодо необхідності розділення управлінських та господарських функцій. І в нашому проекті Стратегії ми передбачили, що господарські функції здійснюються на відповідному рівні, і завершуються на обласному рівні. Управлінські функції були збережені на рівні держави, і були розподілені на визначення політики та її реалізацію у сфері лісового господарства. Окремо була визначена функція охорони, яка мала б бути передана Держлісагентству. І окремо визначалася функція контролю, яка в основному має бути в системі Міністерства екології та природних ресурсів. Це, на нашу думку, найбільш оптимальний розподіл функцій», - повідомив Володимир Бондар.
Він також зазначив, що окремо в проекті Стратегії визначалися перспективи фінансування галузі. «Питання фінансування галузі до сьогодні стоїть дуже гостро. Тому, що зараз у проекті бюджету немає ні копійки на створення нових лісів, функціонування лісгоспів Півдня і Сходу України, а люди вже третій рік не отримують заробітної плати. У той час, як доводиться забирати частину заробітної плати в інших підприємствах і передавати у ті регіони, щоб не було заборгованості. Люди добровільно жертвують свої кошти, щоб утримувати працівників з інших підприємств», – розповів заступник Голови відомства.
Щодо розподілу фінансування в середині галузі, то за словами Володимира Бондаря, єдиним правовим і ефективним механізмом є створення Лісового фінансового фонду, і джерела якого були прописані.
«Ідея створення такого фонду найшла своє втілення у відповідному Указі Президента України. Існування такого бюджетного механізму дасть можливість справедливо перерозподіляти кошти в галузі. На жаль, цього в альтернативному проекті Стратегії немає», - зазначив він.
Окрім того, Володимир Бондар зупинився на низці важливих моментів. які необхідно вирішити, зокрема, щодо рівної системи продажі деревини та єдиного обліку для всіх лісокористувачів.
«Держлісагентство напрацювало законопроект про продаж деревини, який передало у відповідний комітет Верховної Ради. Ця система має розповсюджуватися на всіх лісокористувачів. Ми напрацювали проект постанови Уряду, який погодили з усіма зацікавленими сторонами, міністерствами та відомствами – про загальну систему обліку деревини. Адже на сьогодні деревина облікується лише в системі Держлісагентства. Але він досі не направлений на розгляд Уряду», - повідомив заступник Голови Держлісагентства.
Володимир Бондар також пояснив питання неможливості приватизації лісів, адже приватизація чи надання у концесію, особливо в умовах такої низької правової ті політичної культури, неодмінно призведе до знищення наших лісів.
«Практичний механізм реалізації ідеї створення єдиного на всю Україну підприємства може призвести до проходження через систему приватизації. Поясню чому. Сьогодні всі підприємства лісової галузі знаходяться у переліку підприємств, визначених Урядом та Парламентом, які не підлягають приватизації. Будь-яка зміна, чи перехід їх в іншу структуру, неодмінно призведе до виведення цих підприємств з цього переліку, а отже і дозволить приватизацію чи концесію. При ліквідації державних лісогосподарських підприємств і створенні нової акціонерної компанії буде необхідно одночасно по всій Україні провести лісовпорядкування та відповідно розробити нові лісовпорядні плани. Це призведе до колапсу», - наголосив заступник Голови відомства.
Окрім того, лісокористувачів сьогодні визначають органи місцевого самоврядування і органи місцевої влади. При такому переході значна частина лісів буде втрачена для держави, вони перейдуть у комунальну власність.
«Зазначу, що реформа місцевого самоврядування передбачає створення територіальних громад і наповнення їх податками. У деяких районах на 70% наповнення бюджету йде від лісової галузі. У іншому випадку кошти будуть йти до єдиного підприємства. При прийнятті такої моделі ми отримаємо зміну лісокористувачів, які в більшості будуть підприємствами обласної комунальної власності, або ж приватної. Це єдине підприємство отримає лише ліси Півдня та Сходу, і проблема знову не вирішиться», - звернув увагу Володимир Бондар.
Тому, за його словами, у проекті Стратегії, розробленої робочою групою Держлісагентства, було передбачено заборону передачі лісів у концесію.
Серед міжнародних прикладів реформування лісової галузі Володимир Бондар виокремив досвід Польщі.
«Так, ми можемо рухатися до тієї моделі, яка є в Польщі та передбачає наявність лісгоспів, і центральної структури. Наприклад, там заготівля деревини відбувається приватними бригадами, відсутня переробка в лісгоспах. І ми до цього маємо йти. Нам є, куди рухатися. Але при реформуванні мають чути саму галузь, фахівців», - підкреслив він.
Підсумовуючи, заступник Голови Держлісагентства наголосив, що Стратегія має бути справді стратегією розвитку галузі, щоб лісове господарство України працювало: «Дійсно дискусію та обговорення потрібно проводити. Сподіваюся, що це обговорення вийде на позитив для галузі і в цілому для держави».
 
 
--
 
 
прес-служба Держлісагентства

Світлина від Банк "Хрещатик".


Президент України підписав Указ щодо розвитку лісового господарства

22.11.2017

Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об'єктів природно-заповідного фонду». Цей Указ розроблено за результатами наради під головуванням Петра Порошенка щодо реформування та сталого розвитку лісового господарства, яка відбулася нещодавно в Івано-Франківську.

Глава держави доручив Кабінету Міністрів України розробити низку заходів щодо забезпечення сталого природокористування, розвитку лісів, удосконалення системи державного управління у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісових насаджень, ведення лісового господарства, а також збереження цінних природних комплексів та екосистем, розвитку заповідної справи України.

Зокрема, доручено розробити та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо удосконалення системи фінансування та розвитку лісового господарства, зокрема, шляхом створення державного фонду розвитку лісового господарства, визначивши джерела його наповнення та напрями спрямування коштів, у тому числі передбачивши можливість зарахування до фонду рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів.

Також Петро Порошенко доручив активізувати роботу з відтворення лісів, у тому числі збільшення їх площ, залісення не придатних для господарського використання угідь, прибережних смуг водойм, створення економічних стимулів щодо розширеного відтворення лісів та підвищення ефективності лісогосподарської діяльності.

«…затвердити програму «Ліси України – 2030»; забезпечити проведення з урахуванням кращої світової практики національної інвентаризації лісового фонду України; підвищити ефективність ведення лісового господарства, не допускаючи при цьому обмеження управлінської та фінансово-економічної самостійності державних лісогосподарських підприємств», - доручається в Указі Президента України.

Окрім того, в документі визначено низку заходів для посилення боротьби з незаконними рубками та обігом деревини.

Зокрема, передбачено впровадження центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, єдиної державної системи електронного обліку деревини, у тому числі підтвердження походження деревини, з урахуванням європейських норм та стандартів.

Надано доручення ужити вичерпних заходів щодо недопущення масового всихання хвойних лісових насаджень від пошкодження шкідниками та хворобами, у тому числі вдосконалити систему профілактики, оздоровлення та розширеного відтворення лісів, передбачати відповідне щорічне фінансування таких заходів.

Також  Указі йдеться про те, що необхідно передбачити під час доопрацювання проекту закону про Державний бюджет України на 2018 рік та під час розроблення проектів законів про Державний бюджет України на наступні роки видатки на належне фінансування заходів із ведення лісового господарства, охорони і захисту лісів.

З повним текстом Указу Президента України можна ознайомитися за посиланням: http://www.president.gov.ua/documents/3812017-23066

 Ялинкова кампанія: реалізація, ціни, перевірка легальності походження, охорона від браконьєрів

 

Заготівля та ціни

Державні лісогосподарські підприємства розпочинають реалізацію новорічних ялинок, які заготовляються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів. Такі методи запроваджені з метою зменшення шкоди для навколишнього середовища.

Варто зазначити, що до сфери управління Держлісагентства належать 73% лісового фонду України, а тому забезпеченням новорічними ялинками займаються, крім підприємств Держлісагентства, ще різні лісокористувачі.

У галузі проводяться заходи для того, щоб задовольнити потребу в новорічних ялинках, не завдаючи шкоди для лісу:

- на площі 5 тис. га створені спеціальні плантації новорічних ялинок, де зростає 18 млн шт. хвойних дерев різних порід у віці від 1 до 10 років;

- щороку в грудні передбачається проведення рубок догляду за лісом в загущених молодняках, де без шкоди для лісу можна вибрати (відсортувати) близько 1 млн. шт. новорічних ялинок;

- є можливість у достатній кількості забезпечити потреби в гілках хвойних порід для створення новорічних композицій, щоб прикрасити оселю оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи все дерево.

Асортимент порід, які вирощуються в якості новорічних ялинок: сосна звичайна, сосна палласа (кримська), ялина європейська (смерека), ялиця біла (піхта).

Заготівля новорічних ялинок проводиться, враховуючи заявки торгівельних організацій та споживачів.

Цього року державними лісогосподарськими підприємствами заплановано реалізувати близько 550 тис. шт. новорічних ялинок. Потрібно зазначити, що вирощені дерева, заплановані для реалізації, ВИРУБУЮТЬСЯ ПІД ЗАМОВЛЕННЯ ПОКУПЦІВ. Якщо залишаються зрубані нереалізовані новорічні ялинки, тоді їх віддають у дитячі садки, школи, для прикрашання церков на різдвяні свята.

Слід зауважити, що цінова політика на новорічні ялинки у 2017 році залишається в середньому на рівні минулого року. По Україні середня ціна становить близько 60 грн за погонний метр.

У державних лісгоспах Полісся вартість новорічної ялинки (сосна звичайна) довжиною 1 м становить у межах 30-40 грн. У лісгоспах Лісостепової та Степової зони – у межах 50-60 грн (в основному сосна кримська). У підприємствах Карпатського регіону (ялина звичайна та ялиця біла) – 55-65 грн.

Реалізація та перевірка легальності походження

Кожен громадянин може особисто ознайомитися з обсягами, місцями реалізації, цінами на новорічні ялинки на сайтах обласних управлінь лісомисливського господарства та лісгоспів (сайти облуправлінь http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=33245&cat_id=119383).

Громадяни можуть купувати ялинки прямо в державних лісгоспах. Це буде значно дешевше, ніж на ялинкових базарах. Окрім того, лісгоспи організовуватимуть роздрібну торгівлю ялинками на торгових точках, майданчиках, ярмарках і ринках обласних, районних центрів та інших населених пунктів.

Кожен може сам вирішувати, яку ялинку він встановить вдома на новорічні свята – живу чи штучну. Окрім того, низка лісгоспів реалізує живі ялинки у горщиках.

Зазначимо, що до 2014 року маркування новорічних ялинок проводилося бирками, які виготовлялися з пластику. Враховуючи необхідності здешевлення процесу маркування новорічних ялинок, а також на виконання урядових рішень щодо організації роботи в умовах максимальної економії державних коштів, було знайдено значно вигіднішу альтернативу биркам – самоклейні етикетки. Це дозволило майже в три рази скоротити витрати на маркування ялинок – з 1,75 грн за бирку до 0,63 грн за самоклейну етикетку. 

При цьому слід зауважити, що самоклейні етикетки виготовляються зі спеціального паперу, що унеможливлює їх повторне використання, так як вони повністю руйнуються при спробі їх розклеювання. На думку експертів, саме завдяки використанню самоклейних етикеток, які за ціною значно доступніші ніж бирки, тіньовий ринок новорічних ялинок зменшився майже в два рази. 

Самоклейні етикетки містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. Перевірка законності походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із самоклейної етикетки, яка прикріплена до ялинки, на сайті http://www.ukrforest.com. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня – це може свідчити, про сумнівне походження ялинки. 

Сподіваємося на свідомість громадян при придбанні ялинок та просимо при виборі новорічних ялинок звертати увагу на наявність самоклейної етикетки. Про факти зловживання або виявленні порушення просимо повідомляти до територіальних органів Національної поліції та Держлісагентства.

Охорона від браконьєрів та відповідальність

Щороку Держлісагентство запроваджує додаткові заходи з охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування в новорічний період.

Минулого року кількість рейдових бригад була збільшена вдвічі та становила 2,7 тис. у складі майже 10 тис. осіб, що дало значні результати з попередження та виявлення браконьєрства.

У новорічний період 2017-2018 років також надано доручення організувати рейдові бригади державної лісової охорони спільно з працівниками Нацполіції та Держекоінспекції, громадськими інспекторами з охорони довкілля, громадськістю та представниками ЗМІ для виявлення правопорушників.

Застосування штрафних санкцій до лісопорушників

І. Відповідно до додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Такса для обчислення  розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту» відшкодовується шкода за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні:

діаметр дерева у корі біля шийки кореня                              розмір шкоди

до 10 см                                                                              399,27 грн

10,1-14 см                                                                           703,50 грн

14,1-18 см                                                                           1806,24 грн

Примітка: зазначені такси в основному застосовуються державною лісовою охороною Держлісагентства.

ІІ. Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконного вирубування хвойних дерев у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду (постанова КМУ від 24.07.2013 № 541) складає:

діаметр дерева у корі біля шийки кореня                            розмір шкоди

                                                 степова зона                              інші зони  

до 10 см                           279 грн                                     246 грн

10,1-14 см                        480 грн                                     429 грн

14,1-18 см                        1221 грн                                   1122 грн

   ІІІ. Розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням незаконним вирубуванням хвойних дерев у межах міст та інших населених пунктів (постанова КМУ від 08.04.1999 № 559) складає:

діаметр дерева у корі біля шийки кореня                            розмір шкоди

До 10 см                                                                             1152 грн

10,1-14 см                                                                           1500 грн

14,1-18 см                                                                           1852 грн

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушникисплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн).

Статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка лісу» визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах – карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів (5100-8500 грн) доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, - карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

 

 

 

 

 

 

 

 


Профспілка лісової галузі закликає не допустити створення єдиного підприємства – монополіста.
У процесі реформування лісового господарства має бути забезпечена прозорість створення відповідної Стратегії та закладені основні принципи розвитку галузі. Про це йдеться в Резолюції та зверненні до керівництва держави Всеукраїнських зборів профспілкового активу лісогосподарської галузі.

За словами Голови Профспілки Степана Кривов’язого, у Стратегії реформування обов’язково необхідно передбачити фінансування лісогосподарських заходів. «За декілька останніх років в галузі поступово назріває соціальна катастрофа, яка стала результатом відсутності фінансування. Йде масове звільнення працівників у лісгоспах на Півдні та Сході країни, адже ці регіони завжди були дотаційними з держбюджету. А для подальшого розвитку необхідне створення окремого фонду для фінансування. Це, зокрема, передбачено і в Указі Президента», - зазначив він.

Також Степан Кривов’язий звернув увагу на те, що Стратегія має бути обговорена і погодження з Профспілкою, громадськістю та всіма зацікавленими сторонами. «Ми виступаємо категорично проти передачі лісів у концесію. Адже  це може спричинити масову вирубку. Абсолютно неприйнятним є створення єдиного господарюючого суб’єкту, такого собі монополіста, що призведе до ліквідації лісгоспів. Такі ідеї породжуються від бажання приватизувати українські ліси. І це прямо суперечить процесу децентралізації – всі зароблені кошти будуть йти в центр, а місцеві бюджети залишаться ні з чим. Ці застереження необхідно передбачити в Стратегії реформування. Жодного таємного прийняття невідомої Стратегії ми не допустимо», - наголосив керівник профспілки.

Колектив ДП «Івано-Франківський лісгосп»  підтримує  позицію профспілок  лісової галузі. На зборах трудового колективу одноголосно  вирішили 28.11.2017 року об 11 годині  взяти  активну участь у мирному зібранні біля обласної держадміністрації з метою збереження трудових колективів лісогосподарських підприємств їх соціального статусу та збереження належного соціально-економічного захисту членів профспілки, недопущення знищення лісогосподарської галузі України

 

 

 

 

 

 


Запалимо свічки пам’яті

 

Світлина від Банк "Хрещатик".

 

 

 

Маємо обов'язок зберегти спомин про цей злочин проти нашого народу у пам'яті кожного українця! Запаліть свічки, ятріть душу історичними свідченнями, не дайте піти у безвість жахливим подіям 1932-1933-го!

Бог з розпуки ридав, Бог стогнав від тяжкого безсилля:
– Я
ж вам землю найкращу, я хліб і до хліба вам дав.
Так чому ж ви поїли траву-лободу із бадиллям? 
Хто вас, діти мої, і за що так жорстоко скарав?

Всюди трупи лежать, а над ними пшеничне колосся... 
Цвинтар села ковтав, вже нема ні собак, ні котів. 
Мати, з’ївши дитя, з голови вириває волосся. 
Бог побачив, жахнувся і в горі страшнім занімів. 


Реготав сатана, шаленів горбоносо-пейсатий – 
Бо ужинку такого не мав сто минулих віків. 
Танцювали чорти у пустих перекошених хатах,
Тільки вітер ридав над розп’яттям сумних димарів...

Володимир Горбатюк, 2005 р.

 
 


 
 
 
Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи – свято на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013-14 років)


 
 
 
Світлина від Galka.if.ua. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Держлісагентство: Законність рубок та легальність лісопродукції можна перевірити он-лайн
 
Держлісагентство постійно працює над тим, щоб ставати якомога відкритішим для суспільства.
 Тому нагадуємо, що на сайті щомісяця оновлюється реєстр лісорубних квитків.
http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article…
 
Кожен громадянин, якщо він має сумніви щодо законності вирубки дерев на певній ділянці,
 може звірити її з реєстром. А також звернутися до відповідного лісництва чи лісгоспу за роз'ясненням.
 
ПЕРЕВІРИТИ ЛЕГАЛЬНІСТЬ ЛІСОПРОДУКЦІЇ за номером бирки, авто або ТТН-ліс можна за посиланням: ttp://www.ukrforest.com/check
 
При виявленні порушень повідомляйте про це поліцію або на телефон гарячої лінії Держлісагентства: 0-800-604-473. Також гарячі лінії працюють в обласних управліннях лісомисливського господарства (номери телефонів можна знайти на їхніх сайтах http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article…)
 

 


Івано-Франківські лісівники відвідали Харківщину

 
 
Нещодавно керівники та головні інженери лісових господарств Івано-Франківської області відвідали Харківщину, де взяли участь у практичному семінарі-презентації сучасної лісозаготівельної техніки.
 
Представники Болехівського, Верховинського, Ворохтянського, Вигодського, Гринявського, Делятинського, Івано-Франківського, Калуського, Коломийського, Кутського, Надвірнянського, Осмолодського, Рогатинського, Cолотвинського лісових господарств Івано-Франківської області, Галицького національного природного парку, Івано-Франківського лісового селекційно-насіннєвого центру на чолі з керівником Івано-Франківського ОУЛМГ Русланом Осташуком оглянули конвейер ремонту автомобілів УРАЛ ДП «Харківський завод спеціальних машин», а також виробничі потужності ТОВ «Д ЛАЙТ»: тракторний причеп DL 10 Forester, маніпулятор DLAgro, пожежний модуль ПЦ-0505, захвати DL, склад запчастин, стенд випробувань маніпуляторів тощо.
 
Також прикарпатці відвідали Рокитянське лісництво ДП «Жовтневе лісове господарство» (м. Харків), де ТОВ «Д ЛАЙТ» презентувало технології утилізації порубкових залишків деревини, отриманих при лісозаготівельних роботах методом їх подрібнення. Представник компанії «ГА Інжинірінг» (м. Харків) Вадим Аносов розповів учасникам семінару про трелювальний трактор GAL 5052, а директор ТОВ «Укрексімлізинг» Олексій Пєтухов - про переваги придбання техніки в лізинг.

Світлина від ООО "Д ЛАЙТ".

 

Відбулося чергове засідання Науково-технічної Ради Галицького національного природного парку

Нещодавно відбулося XІХ засідання Науково-технічної Ради Галицького національного природного парку.

В роботі Науково-технічної Ради (НТР) взяли участь відомі науковці та галузеві фахівці.

Відкривав засідання директор Галицького національного природного парку, голова НТР Гайдук Олег Ярославович. Він  розповів про необхідність внесення змін до складу НТР Галицького НПП. Після виступу до складу науково-технічної радиввели нових членів:Замороку А.М., Голубчака О.І. та Поціхович Р.І., а також обрали нового заступника - Бучка В.В. та вченого секретаря - Замороку А.М.

Розглянули та погодили питання природоохоронних заходів пов’язаних із поліпшенням санітарного стану лісів на об’єктахприродно-заповідного фонду (ПЗФ), що входять до складу лісових господарств Івано-Франківської області.

Наступним до розгляду було питання про погодження природоохоронних заходів пов’язаних з вирубкою деревини у Галицькому НПП. (доповідав начальник відділу лісового господарства охорони та відтворення екосистем Витвицький П.Г.).

Обговорено питання про оптимальну чисельність диких тварин на об’єктах ПЗФ.

Узгоджено механізм зміни цільового призначення лісів з метою розширення площ вольєра в Центрі реабілітації диких тварин (доповідач Радчук Т.В.).

Підсумком Науково-технічної Ради стало прийняття рішень, якими погоджено плани діяльності Галицького національного парку, а також проекти лімітів лісогосподарських робіт на ділянки, що відносяться до природно-заповідного господарства фонду, тощо.

За матеріалами прес-служби Галицького НПП


 
 
 
 

Держлісагентство: розвиток поглибленої переробки деревини можливий лише за умов комплексного підходу
 
Президент України Петро Порошенко наголосив на важливості стратегічного бачення розвитку сфери управління лісовим та мисливським господарством. «На законодавчому рівні необхідно врегулювати питання стимулювання розвитку вітчизняної деревообробки з виготовленням продукції з високою доданою вартістю», - зазначив Президент. Водночас, він підкреслив, що темпи розвитку галузі не відповідають вимогам часу.
«Лісова промисловість має створювати високий обсяг доданої вартості», – зазначив Президент в Івано-Франківську під час наради з питань реформування лісового господарства та удосконалення державної екологічної політики.
У свою чергу, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар нагадав, що в Україні діє тимчасова заборона на експорт необроблених лісоматеріалів, однак, очікуваного результату, мораторій не дав.
«Мораторій жодним чином не вплинув на зменшення незаконних рубок та збільшення частки випуску продукції переробки з високою доданою вартістю», - підкреслив він.
За його словами, деревообробний бізнес досі розвиває потужності первинної обробки. «Виробництво закінчується виготовленням дошок, які одразу відвантажуються на експорт. У той же час, є проблеми з реалізацією низькоякісної деревини, якої у підприємствах завжди надлишок. Ситуація на ринку взагалі не змінилася», - повідомив заступник Голови Держлісагентства.
Володимир Бондар зазначив, що розвиток поглибленої переробки деревини можливий лише за умов комплексного підходу, зокрема:
- унормування ринку деревини з можливістю гарантії постачання сировини на довгостроковій основі;
- вирішення питання транспортування деревини (катастрофічна нестача вагонів – одна з основних проблем, яка стримує розвиток лісопереробної галузі);
-        звільнення від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість операцій з ввезення деревообробного обладнання на територію України.
 
               прес-служба Держлісагентства

Держлісагентство: для функціонування лісового господарства необхідно 710 млн гривень

Зараз відбувається формування бюджету на наступний 2018 рік. На жаль, у ньому майже не закладено коштів на ведення лісового господарства. Потреба складає 710 млн гривень. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час наради під головуванням Президента України у Івано-Франківську.

Володимир Бондар зазначив, що в системі Держлісагентства ведення лісового господарства здійснюють 360державних підприємств. Не усі мають можливість і ресурс для самофінансування. Лісгоспи Півночі та Заходу країни, які мають достатньо лісових ресурсів в управлінні, можуть покривати витрати на ведення лісового господарства за рахунок продажу деревини.

«У той же час, у підприємств Півдня та Сходу, де лісистість території є мізерною (до 5%), а ліси виконують функцію попередження пилових бурь, ерозії та опустелювання, ведення лісового господарства є нерентабельним та потребує державної підтримки», - наголосив заступник Голови відомства.

Він пояснив, що до 2016 року така підтримка існувала. Однак, вже два роки до існуючих проблем в лісовій галузі додалась ще одна – відсутність фінансування з державного бюджету.

«У результаті зупинені роботи зі створення нових захисних насаджень на малопродуктивних і деградованих землях, відсутня можливість здійснювати попереджувальні протипожежні заходи в лісах, підвищився ризик виникнення лісових пожеж (лише протягом 2017 року понад 2000 випадків), осередків шкідників і хвороб лісу. Нині на кожному з не ресурсних підприємств залишився один водій на п'ять пожежних автомобілів», - повідомив Володимир Бондар.

За його словами, без державної підтримки лісівники Півдня та Сходу не можуть виконувати свої обов’язки. З початку 2016 року і на сьогодні звільнилося понад 2000 висококваліфікованих фахівців галузі. 

«Одним із факторів припинення фінансування було намагання створити єдину лісову компанію. Але це не відповідає та навіть суперечить  принципам децентралізації влади, веде до зменшення наповнювання обласних, районних бюджетів, зменшення ролі лісового господарства у життєдіяльності місцевих громад, скорочення працюючих в сільській місцевості», - зазначив він.

Також заступник Голови Держлісагентства звернув увагу на те, що минулого року лісгоспи сплатили більше 4 млрд грн. податків.

«Необхідно відновити бюджетне фінансування, щоб зберегти надбання минулих поколінь, попередити необоротність ерозійних процесів. Ліси Півдня та Сходу забезпечують екологічну стабільність держави і потребують посиленого захисту та охорони», - наголосив Володимир Бондар.

 

 

на пейнт

 Боротьба з браконьєрством на Прикарпатті: за порушення правил полювання складено 65 протоколівDSC 9149

 3 жовтня, в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулось нарада під керівництвом начальника управління Руслана Осташука, за участі заступника начальника управління Романа Варварука, начальників держлісгоспів та керівників відділів ОУЛМГ.

Перш за все на нараді проаналізували виконання аукціонних договорів з продажу деревини.  Зібравши звітні дані по підсумках третього кварталу стало відомо, обсяг виконання договорів по загальному аукціону підприємствами Івано-Франківського ОУЛМГ становить 76%, обсяг виконання по спеціальному аукціону - 86%.

Окрім того, на нараді обговорили процес осінньої посадки лісу, яка нещодавно розпочалась. Та обумовили стан будівництва лісових доріг станом на 1 жовтня. Зокрема, підприємствами обласного управління лісового та мисливського господарства за дев’ять місяців роботи збудовано та відремонтовано 53 км земляного полотна та облаштовано дорожнім одягом 38 км доріг.

Ведеться боротьба з браконьєрством на Прикарпатті. Станом на 1 жовтня було складено 65 протоколів та штрафів за порушення правил полювання. Порушниками було відшкодовано збитків на суму 24 275 грн.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

 


У Житомирі урочисто відкрили всеукраїнські змагання юних лісівників. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Відкриття змагань проводили на базі Житомирського національного агроекологічного університету. Перед початком гості та учасники змогли оглянути та оцінити презентаційні матеріали шкільних лісництв з усієї України. У цьогорічних змаганнях участь бере 23 команди. Загальна кількість учасників – 150 чоловік. 
У своєму вітальному слові очільник обласного управління лісового і мисливського господарства Андрій КУРІНСЬКИЙ зробив наголос на значущості діяльності шкільних лісництв, їхній виховній, екологічній, профорієнтаційній та соціальній ролі, а також додав: «Нехай не всі стануть лісівниками, але людьми виростуть достойними, закоханими у природу та її велич!»
 Всеукраїнський етап змагань  цього року проходить на базі Житомира, оскільки минулого року саме наші юні лісівники (Баранівське шкільне лісництво) вибороли перемогу у змаганнях. Призовий фонд зльоту доволі солідний. Володарі гран-прі отримають квадрокоптер. Золото, срібло та бронза – ноутбуки, мультифункціональні системи та відеопроектор відповідно. Сьогодні юні лісівнки захищають науково-дослідницькі роботи на базі минулорічного переможця у Баранівці. 
А вже завтра учасники змагань з усієї України візьмуть участь у безпрецедентній акції – закладанні Алеї єдності лісівників. 
Варто зазначити, що на території області діє 25 шкільних лісництв, лісовою наукою охоплено 574 учня.
Шкільне лісництво – це форма виховання в учнів дбайливого, екологічно і економічно обґрунтованого, соціальноактивного ставлення до природи, її вивчення і пізнання, поглиблення знань підлітків у галузі лісового господарства та екології. Щорічно у кожному шкільному лісництві займається 20-25 учнів, ще 50-70 учнів долучається до робіт по відтворенню та дослідженню лісу. 
За шкільними лісництвами закріплено понад 8 тисяч гектарів лісу. Щорічно дітки висаджують ліс на площі понад 300 гектарів.
Головне завдання шкільного лісництва –  виховати розумного, дбайливого, люблячого господаря лісу. 

 

29 вересня в Україні відсвяткують акцію FSC - П'ятниця 2017

FSC-П'ятниця – це глобальна екологічна акція, присвячена відповідальному ставленню до лісів.

Мета акції – підвищення обізнаності щодо відповідального управління лісами, як кращій альтернативі сталого використання лісових ресурсів та збереження наших лісів, а також поширення інформації щодо схеми сертифікації FSC в цьому процесі.

FSC-П’ятниця – абсолютний відкритий захід, до якого можуть приєднатись усі бажаючі: бізнес, громадська організація, учнівські класи чи просто відповідальні громадяни. Тому, якщо ви зацікавлені у питанні збереження лісів і прагнете зробити свій внесок у цю справу, реєструйтесь і беріть участь в акції.

Цьогоріч підготовлені різні варіанти участі, різні активності та конкурси, зокрема:

  •                    конкурс відеороликів до FSC- П’ятниці для школярів;
  •                    FSC уроки;
  •                    фото-квест «Я обираю FSC».

Детальніше дізнатися про ці активності, обрати для себе варіанти участі та зареєструватися в FSC- П’ятниці 2017 можна на сайті події http://friday.fsc.org.ua

 

«Ринок з продажу деревини має бути прозорим», - Руслан Осташук

 

22 вересня, в Івано-Франківській облдержадміністрації відбулось засідання «круглого столу»присвяченого лісопереробній галузі Прикарпаття.

Нарада відбулась під головуванням першого заступника голови ОДА Марії Савки, за участі начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслана Осташука, заступника голови ОДА Ярослава Паранюка,керівниа  апарату Романа Маланія.

В обговоренні взяли участь директори держлісгоспів області, керівники департаментів та управлінь ОДА, голови райдержадміністрацій, представники деревообробної промисловості та громадськість області.

Основна мета наради - проаналізувати існуючі проблеми та напрацювати напрямки розвитку галузі.

«Сподіваюсь, що ми знайдемо точки дотику і зрозуміємо як нам спільно рухатись далі. Сьогодні до діалогу ми запросили всіх дотичних до заготівельної та деревообробної галузей області», - ділиться Марія Савка.

Директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Жанна Табанець нагадала, що сьогодні деревообробна промисловість є важливою та перспективною галуззю, від розвитку якої залежить створення робочих місць, наповнення бюджету та розвиток нашого регіону.

«Галузь має значний потенціал також у виробництві енергозберігаючої продукції, попит на яку постійно зростає. Сьогодні підприємства області виготовляють плити, фанерну дошку та іншу продукцію. На деревообробних та заготівельних підприємствах Прикарпаття працює понад чотири тисячі осіб. Дана галузь має перспективи для розвитку», - каже Жанна Табанець.

Також присутні бговорили питання концесії лісів, експорт та проведення торгів деревиною  у електронному форматі.

Зокрема, начальник Івано-Франківської ДФС Василь Ватаманюк нагадав присутнім, що в Україні третій рік поспіль діє мараторій на вивезення лісу кругляка за кордон. А з першого січня під заборону вивезення за кордон потрапила смерека. Серед деревини останнім часом експортуються пиломатеріали, паливна деревина.

«Щодня в засобах масової інформації ми бачимо фотографії деревини. Громада звинувачує лісівників в експортуванні лісу. Не буду повторюватись, адже заслухавши керівника митниці, ви почули, що за останні кілька років з області не здійснюється експорт лісу кругляка, - каже начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Осташук. - Тож сьогодні я б хотів наголосити на таких наболілих питаннях як концесія деревини та проведення аукціонів деревини в електронному форматі».

Керівник управління нагадав, що відповідно до сформованої Кабміном концепції управління державними підприємства, держлісгоспи готуються передати у концесію (користування лісом фізичних чи юридичних осіб з подальшою можливістю їх приватизації), тому лісівники мають запобігти цьому. За словами Руслана Осташука  країни, які пішли цим шляхом не здобули бажаного ефекту і зазнали втрат. 

«Депутати Івано-Франківської  обласної ради підтримали звернення голови ВРУ та Прем’єр-міністра з вимогою не допустити передачу держлісгоспів у концесію», - каже начальник управління.

Окрім цього, Руслан Осташук  ділиться, всю деревину, яка продається, виставляють на аукціон. Натомість додає, на жаль були труднощі з електронним аукціоном, який нещодавно відбувся вперше.

Це питання викликало жваве обговорення, адже не у всіх переробників є повноцінний доступ до Інтернет-мережі, а у деяких підприємців були труднощі під час торгів через умови організації аукціону, які встановлює біржа, яка проводить торги.

«Ми розуміємо, що електронний аукціон деревини непростий і потребує доопрацювання. Ринок з продажу деревини має бути прозорим», – додає начальник управління.

нарада 22 (3)

 

Україна та Німеччина розширюватимуть співпрацю у галузі лісового господарства

25.09.2017

Підтримка реформування лісової галузі України, співпраця наукових установ України та Німеччини, шляхи вирішення проблеми масового всихання лісів є основними темами для розширення співробітництва з Федеральним Міністерством продовольства та сільського господарства і Німецько-українським агрополітичним діалогом. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час візиту української делегації до Німеччини.

Протягом п’ятиденного візиту українська делегація у складі представників Мінагрополітики, Мінприроди, Держлісагентства, наукових установ та громадських організацій вивчала досвід та напрацьовувала шляхи співробітництва щодо ефективного управління стійким багатофункціональним лісовим господарством.

Основними завданнями та темами під час візиту були:

-        вивчення структури лісу, відношення в сфері права власності, ринок деревини;

-        специфіка приватних лісових угідь;

-        вимоги суспільства щодо користування лісом, основні принципи політики у сфері лісового господарства;

-        державне управління користування лісом (завдання держави та державне ведення лісового господарства).

Під час зустрічі з представниками Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини сторони обговорили національну політику в сфері лісового господарства.

Окрім того, відбулося обговорення питання системи управління лісами. Зокрема, у Німеччині розділені функції господарювання та контролю за лісами.

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар звернув увагу на те, що в розробленому проекті Стратегії розвитку та інституціонального реформування лісового господарства України також передбачено розподіл цих функцій.

«Україна є унітарною державою, а Німеччина – федеративною, однак основні принципи ведення лісового господарства дуже схожі. Питання розподілу функцій господарювання та контролю закладено в проекті нашої Стратегії. Це призведе до того, що буде усунутий конфлікт інтересів та значно зменшені корупційні ризики», - зазначив Володимир Бондар.  

Також сторони обговорили питання фінансування спільних проектів у сфері лісового господарства.

Перебуваючи у Німеччині, українська делегація ознайомилися з роботою Тюнен-Інституту екосистем лісу (м. Еберсвальде). Заступник керівника Інституту Хайно Поллей розповів про структуру та завдання Інституту в рамках досліджень Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства.

Одним із напрямків Інституту є проведення лісової інвентаризації та обліку лісів. Хайно Поллей брав участь у розробці рекомендацій для проведення лісової інвентаризації для України. І в рамках Німецько-українського агрополітичного діалогу вже проводив презентацію нових методів інвентаризації в Україні.

Під час зустрічі сторони обговорили подальшу співпрацю в цьому напрямку та започаткування спільних проектів з науковими установами України.

Окрім того, українська делегація відвідала Головне лісництво громади євангелістської церкви у м. Темплін. Безпосередньо у лісових масивах було обговорено питання ведення лісового та мисливського господарства, а також полювання на територіях природно-заповідного фонду; створення різнопородного та різновікового лісу; вирощування інтродуцента дугласії, як стійкого до різних хвороб насадження.

«Для України наразі дуже проблемним є питання боротьби зі шкідниками та масовим всиханням лісів, зокрема, на Поліссі. Разом з німецькими колегами ми обговорили можливість розроблення спільних дій та рішень щодо боротьби зі зміною клімату в контексті впливу на лісові насадження», - зазначив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.

У свою чергу, представники Федерального Міністерства та Німецько-українського агрополітичного діалогу повідомили про наміри розшири роботу з Україною в галузі лісового господарства. Домовлено підписати меморандум про співпрацю під час візиту німецької делегації в Україну, який відбудеться у жовтні цього року.


 

У рамках проекту "Лісова варта" відбувся семінар по боротьбі з незаконною вирубкою дерев

Світлина від Olga Nychay.

 На Прикарпатті відбувся тренінг по підвищенню ефективності охорони лісів у боротьбі з незаконними вирубками.

У рамках семінару американські фахівці навчали працівників лісової охорони та правоохоронців Івано-Франківської та Чернівецької областей методів ідентифікації нелегальної деревини та розповіли, як розслідують лісові правопорушення у Сполучених Штатах Америки.

Заходи з обміну досвідом в Україні організовують Всесвітній фонд природи WWF, відділ Міжнародних програм Лісової служби США спільно з Державним агентством лісового господарства і Національним лісотехнічним університетом України.

«Проект представлений у 140 країнах світу. Основна його мета – боротьба з ринком нелегальної лісопродукції. Сьогодні спікери зі США діляться досвідом по боротьбі з незаконною заготовлею деревини та її реалізоцією. Наприклад, експерти наголосили на тому, що товари, виготовлені з протиправно заготовленої продукції, також незаконні та підлягають вилученню. Працюючи в різних країнах світу, в рамках проекту, експерти розробили методики, завдяки якими можна визначити нелегально заготовлену деревину. Спікери розповіли, як проводять рейди, перевірки та як фіксують лісопорушення», - розповідає учасник тренінгу – начальник відділу лісового господарства, охорони та захисту лісів Івано-Франківського ОУЛМГ Роман Поціхович.  

Координатор проекту від Всесвітнього фонду природи WWF Роман Волосянчук ділиться: «Ми організували семінар для працівників лісової охорони та правоохоронців. Спікери, яких ми запросили, це працівники лісової служби Сполучених Штатів Америки. Вони займаються правоохоронною діяльністю та охороною лісів. Окрім обміну досвідом боротьби з незаконною заготівлею деревини, експерти діляться досвідом боротьби з корупцією та впровадженням реформ у своїй країні».

Тренінг є продовженням тісної співпраці із Лісовою службою США та проходить у рамках проекту «Лісова варта». До слова, у рамках співпраці влітку була здійснена ознайомча поїздка щодо запобігання незаконній лісозаготівлі та правопорушенням у лісах США, учасниками якої стали і лісівники Прикарпаття.

Зокрема, переймав досвід роботи фахівців у Сполучених Штатах Америки головний лісничий Солотвинського лісгоспу Ярослав Крицун.

«Цікаво, що під час семінару сьогодні, спікери не тільки навчають, але і навчаються. Американським експертам до вподоби електронна система обліку деревини, яка запроваджується в Україні. З технічної точки зору вони дуже високо її оцінили. Подібної програми обліку і контролю деревини у Сполучених Штатах поки немає», - підсумовує Роман Волосянчук.

Під час семінару також обговорпили міжнародне природоохоронне законодавство у сфері виявлення крадіжок лісу та механізм забезпечення безпеки працівників служби охорони лісів, громадських та державних екологічних інспекторів.

Учасник тренінгу Ігор Яківчук, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, ділиться: «Сьогодні ми аналізуємо процес ведення лісового господарства  в Україні, одночасно порівнюючи його з процесом ведення господарства у інших країнах світу. Після тренінгу приємно розуміти, що, у питанні збереження природних ресурсів, ми крокуємо тим самим шляхом, яким йдуть передові держави світу».

Захід організували у приміщенні еколого-просвітницького центру державного підприємства  «Солотвинський лісгосп» в урочищі "Діброва".

 Держлісагентство запроваджує заходи для боротьби з масовим всиханням лісівДержавне агентство лісових ресурсів України відмічає масштабне погіршення санітарного стану лісів, спричинене масовим їх всиханням. Про це йдеться у наказі відомства, який запроваджує необхідні заходи для боротьби з цією проблемою.

В останні роки у зв'язку із значними кліматичними змінами, склалися сприятливі умови для масового розвитку та розмноження небезпечних шкідників лісу, зокрема групи комах-ксилофагів. Зазначені шкідники (переважно верхівковий і шестизубий короїди, малий та великий соснові лубоїди) заселяють дерева сосни звичайної і сприяють поширенню в їх провідних тканинах грибів родини офіостомових, що призводить до швидкої загибелі соснових насаджень на значних площах.

Враховуючи масштаби пошкодження лісів, з метою недопущення безповоротної втрати цінних лісових ресурсів, посилення їх захисних, оздоровчих, водоохоронних, рекреаційних і інших корисних властивостей та запобігання виникненню неконтрольованих масштабних патологічних процесів, начальникам Київського обласного та по м. Києву, Волинського, Житомирського, Львівського, Рівненського, Хмельницького, Черкаського, Чернігівського облуправлінь спільно з державними спеціалізованими лісозахисними підприємствами доручено до 25 вересня провести інвентаризацію осередків шкідників у соснових насадженнях з метою виявлення пошкоджених ділянок лісу (площа і запас за категоріями стану) та розрахунки витрат на розробку пошкоджених насаджень і відтворення на зрубах більш стійких і високопродуктивних деревостанів.

Згідно з оперативними даними обліку осередків станом на 01.10.2017 необхідно подати територіальним органам Державної служби України з надзвичайних ситуації відповідні матеріали про оголошення (за наявності підстав) надзвичайної ситуації щодо пошкоджень лісів шкідниками та завданих збитків.

Також доручено направити Міністерству екології та природних ресурсів України та обласним державним адміністраціям матеріали інвентаризації осередків шкідників у соснових насадженнях у межах природно-заповідного фонду для прийняття відповідних рішень щодо проведення в них невідкладних заходів з оздоровлення лісів.

Окрім того, необхідно провести широку роз’яснювальну роботу щодо надзвичайної ситуації, викликаної масовим всиханням лісових насаджень сосни із місцевими органами влади та засобами масової інформації.

З наказом можна ознайомитися за посиланням: http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=183127&cat_id=

Світлина від Державне агентство лісових ресурсів України.Колегія Держлісагентства схвалила проект Стратегії розвитку та реформування лісової галузі

Проект Стратегії є рамковим документом, який дозволить визначити основні етапи розвитку та реформування лісового господарства України. У її напрацюванні брали участь представники різних установ лісового сектору, а під час громадського обгорнення ми отримали низку пропозицій та зауважень до змісту Стратегії. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час засідання колегії Держлісагентства.

Він розповів, що проект має такі розділи як: загальні положення; сучасний стан господарства; ключові проблеми; мету, стратегічні цілі та принципи; пріоритетні напрями досягнення стратегічних цілей; інструмент реалізації Стратегії; фінансове забезпечення впровадження Стратегії та очікувані результати.

«Хочу привернути увагу до основних положень проекту Стратегії – чим вона є цікавою і чим може бути корисною. В проекті Стратегії прописаний негативний міжнародний досвід надання лісів у концесію та описана обмежена можливість України щодо отримання міжнародної технічної допомоги. Також містяться положення щодо створення фонду розвитку лісового господарства при збереженні державної підтримки та прописані особливості його формування та використання. Прописаний механізм удосконалення інституційної структури лісового господарства», - повідомив Володимир Бондар.

Він підкреслив, що система фінансування має бути диверсифікованою. Зокрема, ведення лісового господарства на Півдні та Сході має фінансуватися з державного бюджету, а також передбачено створення окремого фонду для всієї галузі.

«Питання створення нової державної системи фінансово-економічного забезпечення ведення лісового господарства шляхом утворення Лісового фінансового фонду вже неодноразово обговорювалось і знайшло підтримку у Мігагрополітики та серед пов’язаних з лісовим господарством суспільних груп», - зазначив заступник Голови Держлісагентства.

За його словами, у проекті Стратегії  визначені напрямки, на які будуть використані кошти Лісового фінансового фонду: забезпечення ведення лісового господарства державними лісогосподарськими підприємствами з урахуванням регіональних особливостей та природно-кліматичних умов і відсутності рубок головного користування; своєчасне виявлення осередків шкідників і хвороб лісу, здійснення профілактики виникнення таких осередків, їх локалізації і ліквідації; моніторинг, інвентаризація, облік та впорядкування лісів; інвестиційні проекти у сфері ведення лісового господарства; запобігання та ліквідацію лісових пожеж і пошкоджень лісових масивів в наслідок буреломів, сніголамів та інших стихійних явищ; здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження лісів від незаконних рубок, пошкодження, послаблення та іншого шкідливого впливу на ліси; розвиток лісонасіннєвої справи; підтримку лісогосподарської науки.

Окрім того, Володимир Бондар зазначив, що обговорення інституційної реформи продовжуватиметься. «Відповідно до вимоги Кабінету Міністрів України пропонується створення центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства об’єднань державних лісогосподарських підприємств на обласному рівні, що належать до сфери його управління, з делегуванням їм частини повноважень лісогосподарських підприємств», - повідомив він.

Зокрема, це організації лісовпорядних робіт, інвентаризації та моніторингу лісів, розроблення та реалізації проектів організації і розвитку лісового господарства, будівництва об’єктів виробничо-соціального призначення, в тому числі лісових доріг; координація діяльності підприємств, зокрема щодо проведення лісогосподарських заходів, охорони та захисту лісів, реалізації деревини; впровадження інвестиційних проектів; координація замовлень та впровадження результатів науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, необхідних для реалізації програм розвитку лісового господарства; вирішення питань (у межах своїх повноважень) цивільного захисту населення і територій під час надзвичайних ситуацій.

«Наша принципова позиція полягає у тому, що лісгоспи мають бути збережені як юридичні особи державної власності», - наголосив заступник Голови Держлісагентства.

Ще одне дуже важливе питання – розмежування функцій державного контролю від функцій господарювання шляхом передачі повноважень державної лісової охорони Держлісагентству.

«На сьогодні лісова охорона постійних лісокористувачів має різний статус та різні повноваження. Тому пропонується внесення змін до положення про державну лісову охорону щодо здійснення державного контролю та затвердження положення про лісову охорону постійних лісокористувачів. А в Держлісагентства (його територіальних органів) залишаться повноваження державної лісової охорони (лісові інспектори відповідно до європейської практики). Так звані генеральні дирекції на рівні областей займатиметься господарською функцією, а реформовані територіальні органи – адміністративною», - зазначив Володимир Бондар.

За результатами обговорення члени колегії Держлісагентства, надавши свої пропозиції, схвалили за основу проект Стратегії.

Проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового та мисливського господарства України на період до 2022 року


«Українські ліси – в оренду? Це неприпустимо!» – Володимир Бондар

 

 

 

 Оренда лісів в Україні неприпустима, – вважає заступник голови Держлісагентства, волинянин Володимир Бондар. Мовляв, варто лише поглянути на те, як деякі підприємці господарюють на орендованих водоймах. Про це він заявив у коментарі 12 каналу.

Питання концесії лісів вже декілька років обговорюється в урядових колах. Але, як показує світова практика, залучення концесіонерів себе не виправдало, йдеться у сюжеті каналу. Наприклад у Грузії внаслідок концесії було втрачено унікальні букові насадження. А у східній Європі лісові масиви примусово повертають у державну власність. 

“Я вважаю, що концесія в Україні – це один із напрямків до знищення лісу, як такого. Концесіонер не буде думати за розвиток лісу. Він не буде переживати, які ліси ми зможемо передати наступним поколінням. Це буде просто вирубка лісу і його знищення” – вважає Володимир Бондар.

Додають роботи лісівникам і так звані чорні лісоруби. Браконьєрів лісу не зупиняють мізерні штрафи. Лісівники ж не мають змоги та ресурсів контролювати усі ділянки.

             Проте, як зазначає Володимир Бондар, загалом чорні лісоруби не створюють серйозної загрози зеленим легеням планети. Головна проблема незаконних рубок – знищення цінних порід лісу.

“Це питання суттєво перебільшене в суспільстві. Незаконні вирубки не перевищують і одного процента. Але вони є і, що цікаво, вони охоплюють найбільш цікавий ресурс” – каже Бондар.

Як свідчить статистика, в Україні в рік вирубують 20 мільйонів кубів лісу. Незаконно – лише 14 тисяч. Водночас, приріст лісових насаджень вдвічі перевищує вирубку. І забезпечують оновлення лісового фонду саме лісівники, які, до речі, відзначають своє професійне свято у третю неділю вересня.

 

 

 

 

 

 

 

 

ВІТАННЯ ГОЛОВИ ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

З ДНЕМ ПРАЦІВНИКА ЛІСУ 

 

Шановні колеги, працівники лісового господарства, лісової та деревообробної промисловості!

Від щирого серця вітаю вас з нашим професійним святом – Днем працівника лісу! У цей день хочу звернутися не лише до колег, а й до всіх громадян України.

Для України неповторна краса лісів – є найдорожчим скарбом. Ліс – не тільки унікальний і безцінний дарунок природи, прикраса рідної землі, а й запорука нашої екологічної безпеки, основа економічної стабільності країни.

Саме від професійної, невтомної та самовідданої праці працівників лісового господарства залежить збереження зеленого багатства, його відновлення та ефективне використання.

Першочерговими завданнями у лісовій галузі є викорінення корупції, прозорість у роботі, недопущення незаконної вирубки лісу та його продажу, і головне – збереження, відтворення та примноження українських лісів.

Цей рік видався непростим, однак, не дивлячись ні на що, ми впевнено йдемо до європейських принципів ведення лісового господарства.

Поступове збільшення площі лісів, відкриття даних щодо проведення рубок, запровадження електронного обліку деревини, боротьба з лісовими пожежами та шкідниками, перехід до невиснажливого лісокористування – ці та багато інших заходів активно впроваджуються в нашій роботі.

У цей день хочу подякувати ветеранам галузі, які все своє життя присвятили лісу. Також дякую нашим колегам, які залишили свою повсякденну роботу і стали на захист держави.

Бажаю всім, щоб добробут та щастя наповнили ваші оселі, міцного здоров’я та благополуччя вам і вашим родинам.

 

З повагою, Христина Юшкевич

 

  

ВІТАННЯ директора ДП " Івано-Франківський лісгосп "

З ДНЕМ ПРАЦІВНИКА ЛІСУ 

 

 

Шановні працівники лісового господарства, колеги!
Традиційно в третю неділю вересня ми відзначаємо своє професійне свято – 
День працівника лісу.
Це свято тих людей, кому на долю випала благородна професія – вирощувати нові ліси.
Я пишаюся тим, що працюю з досвідченими фахівцями,кожен із нас завжди пам’ятає про своє високе покликання – залишити нащадкам облагороджену лісами землю.

Ми, лісівники, працюємо для того, щоб зелені легені країни росли, розвивалися і ставали все більшими і міцнішими. Нехай швидше змикаються крони посаджених нами дерев, а   наша плідна праця на благо українського лісу хай буде надійною запорукою щасливого майбутнього України .       

Від усієї душі зичу вам, вашим рідним та колегам міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, нехай  наші здобутки будуть вагомими та переконливими, а добрі справи
відгукнуться в серцях людей повагою і добрим словом.

З найкращими побажаннями,  Михайло  Бойчук   

ДЕПУТАТИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛРАДИ ПІДТРИМАЛИ ЗВЕРНЕННЯ ДО ГРОЙСМАНА ТА ПАРУБІЯ, ЩОБ НЕ ДОПУСТИТИ ПРИВАТИЗАЦІЇ ЛІСУ

 

 

Триває сесія Івано-Франківської обласної ради. Зокрема, депутати заслухали звернення до голови ВР Андрія Парубія та Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана щодо недопущення передачі у концесію державних лісогосподарських підприємств.

Депутат облради Іван Приймак зачитав текст звернення, інформує кореспондент Фіртки.

Після чого депутат облради Руслан Осташук відмітив, що під концесією всі розуміють, що мається на увазі приватизація.

«Це все призведе до того, що весь ліс приватизують», - каже депутат.

Депутат облради Святослав Никорович заявив, що до нього звернулись представники Асоціації деревообробників з власним текстом звернення.

«Була пропозиція дати комусь з депутатів, хто б вніс до порядку денного це питання. Чомусь цього не було зроблено. Я би дав час депутату Никоровичу, щоб він зачитав текст звернення від Асоціації деревообробників, щоб ми взяли цю інформацію до відома, але ми вже не можемо його приймати», - відмітив голова облради Олександр Сич.

Звернення від облради підтримали 67 обранців.

  

 

У Франківську люди протестують проти концесії лісів та австрійського “Швайгофера”

 

Сьогодні, 15 вересня, під стінами адміністративного дому в Івано-Франківську протестують лісівники.

Протест об’єднав різні групи людей. Як розповідає громадський активіст Роман Островський, мер Коломиї заявив, що приготував майданчик і домовився про співпрацю з австрійською компанією “Швайгофер”.

Це “нечистоплотний” інвестор, каже він.

На мітингу відстоюють три пункти: заборонити діяльність “Швайгофер” на території області, також заборонити електронні торги у тому вигляді в якому вони є (частина сировини має бути в області), а також заборонити концесію лісових господарств.

Протестувальники пояснюють, що монополіст з Волині зараз забрав 60% дуба, малий підприємець не може  конкурувати з таким гігантом.

Нагадаємо, Верховна Рада 9 квітня 2015 року прийняла закон, яким на 10 років заборонила експорт лісу-кругляка. При цьому заборона на експорт лісоматеріалів деревних порід (крім сосни) була введена з 1 листопада 2015 року. На сосну закон поширюється з 1 січня 2017 року.

Компанія “Швайгофер” викупила у Коломиї маже 30 гектарів землі, підготувала усю проектну документацію та почала підготовчі роботи з будівництва деревообробного заводу на 300 робочих місць. У 2014 році через політичну ситуацію в Україні будівництво заводу зупинили.

Міський голова Коломиї Ігор Слюзар переконує, що “Швайгофер” чекає змін до законодавства, які обіцяв Янукович, а тепер обіцяє і Порошенко: коли ліси будуть передаватися в концесію. Адже австрійці на Прикарпатті планують робити санітарну чистку лісів у важкодоступних місцях за європейськими стандартами. Голова переконує, що компанія працює так, як дозволяє законодавча база країни.

 
 
 


 

 

 

 

ДП "Івано-Франківський лісгосп" весняні лісокультурні роботи закінчив вчасно та якісно. Висаджено 77,7 га лісу, доповнено 40 га лісових культур та закладено 0,286 га лісових розсадників.

________________________________________________________________________________________

22.04.16 р. була проведена Акція «За чисте довкілля» посадка лісу в с. Нова Гута в Ямницькому л-ві. Щоб переглянути репортаж перейдіть за посиланням http://firtka.if.ua/?action=show&id=105069

_______________________________________________________________________________________

У квітні 2016 року відбулося проведення спільного навчання ДСНС з лісівниками по пожежній безпеці в Марковецькому лісництві. Щоб переглянути репортаж репортаж перейдіть за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=dtFxuQkuMGg&feature=youtu.be

________________________________________________________________________________________

   Державне підприємство «Івано-Франківське лісове господарство» розпочало підготовку до весняних лісовідновних робіт на 2016 рік.

_________________________________________________________________________________________

Лісовідновлення буде проведено на площі  100,5 га в т. ч. посадка лісових культур - 64,5 га, залишено під природнє заліснення - 36,0 га а саме:

Братівське л-во -       2,0 га посадка ліс. культур;   - ;

Дністровське л-во -  9,1 га посадка л.к.;                  4,5 га - природнє поновлення;

Марковецьке л-во - 2,1 га посадка л. к.;                   - ;

Тисменицьке л-во - 3,6 га посадка л.к.;                    -;

Тлумацьке л-во - 5,8 га посадка л.к;                          -;

Хрипелівське л-во - 18,5 га посадка л.к.;                28,3 га - природнє поновлення;

Ямницьке л-во - 23,4 га посадка л. к.;                     3,2 га - природнє поновлення.

                                                                                                                                                                          

Лісокультурну компанію планується провести публічно за участю громадськості, учнів та ЗМІ вчасно та якісно.

Назва ліснитцва Посадка лісових культур, га Природнє поновлення, га
Братівське л-во 2,0 -
Дністровське л-во 9,1 4,5
Марковецьке л-во 2,1 -
Тисменицьке л-во 3,6 -
Тлумацьке л-во 5,8 -
Хрипелівське л-во 18,5 28,3
Ямницьке л-во 23,4 3,2

 

   _________________________________________________________________________________________

21 березня 2016 року в ДП "Івано-Франківський лісгосп" відбулася акція присвячена до Міжнародного дня лісу. Міжнародний день лісу св,яткується з 1971 р. у день весняного рівнодення у Північній півкулі, що за традицією вважається першим днем весни і символом нового життя та нових починань. Цей день потрібно використовувати для розповсюдження інформації щодо всіх аспектів багатства лісу, представлених з трьох точок зору: виробництво, захист і відновлення.

      В цей день за участю представників влади, ЗМІ, студентів та викладачів Прикарпатського університету ім. В. Стефаника та працівників лісгоспу в кв. 7 вид. 1 Ямницького лісництва були посаджені лісові культури на площі до 1,5 га. Де були висаджені саджанці та сіянці дуба звичайного, клена явора, бука лісового та ялиці білої.