Комітет Ради погодив законопроект про ліквідацію КРАЇЛ та автоматизацію процесу видачі ліцензій

Головна » Комітет Ради погодив законопроект про ліквідацію КРАЇЛ та автоматизацію процесу видачі ліцензій

Комітет Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроект про ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ) та автоматизацію процесу видачі ігрових ліцензій у галузі азартних ігор. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Законопроект №9256 очікує перше читання. Федоров зауважив, що сподівається на підтримку народних депутатів у сесійній залі. “Це важливий антикорупційний законопроект. Якщо його приймуть, з процесу видачі ліцензій вилучать людський фактор – все буде автоматично і за чіткими критеріями”, – написав віце-прем’єр.

Контекст:

Україна надала азартній індустрії легальний статус у 2020 році. Тоді ж була створена Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей, яка видає ліцензії компаніям, що бажають займатися гральним бізнесом. Річні платежі за ліцензії обов’язкові. Наприклад, за один рік ліцензія на інтернет-казино коштує 23,4 млн грн, на букмекерську діяльність в інтернеті – 108 млн грн, онлайн-покер – 6 млн грн.

У травні 2023 року Кабінет Міністрів запропонував Верховній Раді ліквідувати Комісію з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ). Відповідний законопроект №9256 зареєстровано в парламенті 1 травня.

29 листопада Державна податкова служба підтвердила, що після перевірки представників грального бізнесу виявлено порушення на суму 52 млрд грн. Як фіскали розрахували мільярдні борги гральної індустрії та як вони збираються з ними боротися, можна прочитати в матеріалі Forbes.

Протягом 2023 року гральний бізнес сплатив податків на суму 10,4 млрд грн, що у 51 раз перевищує показники 2021 року. Порівняно з 2022 роком надходження податків від грального бізнесу зросли в 14 разів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *